Προκήρυξη υποτροφιών από το Tianjin Foreign Studies University για διαδικτυακά μαθήματα Κινέζικης Γλώσσας

Σας προωθούμε την παρακάτω ηλεκτρονική αλληλογραφία με το συνημμένο αρχείο από την Ελληνική Πρεσβεία στο Πεκίνο, Κίνας.

Αφορά ανακοίνωση προκήρυξης υποτροφιών για προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες του ΑΠΘ, διάρκειας τεσσάρων (4) εβδομάδων για εκμάθηση της Κινέζικης Γλώσσας (με μέσο την Ελληνική Γλώσσα), διαδικτυακά, από το Πανεπιστήμιο Tianjin Foreign Studies University, όπου υφίσταται Τμήμα Ελληνικής Γλώσσας.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να είναι κάτοχοι πιστοποιητικού HSK ( https://www.china-scholar.com/what-is-hsk-for-admission/ ) οποιουδήποτε επιπέδου, να είναι  Έλληνες ή Ελληνοκύπριοι πολίτες και αφού συμπληρώσουν την συνημμένη αίτηση συμμετοχής να την υποβάλλουν μαζί με το σκαναρισμένο  πιστοποιητικό HSK στο e-mail: denisezhang@tjfsu.edu.cn , έως τις 30 Ιουλίου 2021.

Announcement & application form for the scholarship

Με εκτίμηση,

Ελένη Μπαξεβανίδου