Προκήρυξη κενής θέσης καθηγητή του Τμήματος Μαθηματικών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Άλγεβρα».

Προκήρυξη κενής θέσης καθηγητή του Τμήματος Μαθηματικών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Άλγεβρα».

Συνοπτική περιγραφή του γνωστικού αντικειμένου:

Εισαγωγή στην Άλγεβρα, Γραμμική Άλγεβρα, Αλγεβρικές Δομές Ι, Αλγεβρικές Δομές II, Θεωρία Ομάδων, Θεωρία Galois

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτηση υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για κρίση δικαιολογητικά στο Πληροφοριακό Σύστημα «ΑΠΕΛΛΑ» ( https://apella.minedu.gov.gr/ ) στη δίμηνη αποκλειστική προθεσμία, την έναρξη και τη λήξη της οποίας θα ορίσει ο υπεύθυνος του ιδρύματος ύστερα από τη δημοσίευση της σχετικής προκήρυξης στην ΕτΚ και την ανάρτηση της στο Πληροφοριακό Σύστημα και η οποία θα αναφέρεται στο έγγραφο της ανακοίνωσης της δημοσίευσης της προκήρυξης αυτής στον Ημερήσιο Τύπο.

Δείτε εδώ αναλυτικά την προκήρυξη