Πρόσκληση για εθελοντική προσφορά ενισχυτικής διδασκαλίας στο κοινωνικό φροντιστήριο του δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας του Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη προτίθεται να προσφέρει ενισχυτική διδασκαλία σε μαθητές που ανήκουν σε οικονομικά ευάλωτες ομάδες, στο πλαίσιο λειτουργίας Κοινωνικού Φροντιστηρίου, για το σχολικό έτος 2018-2019.
Η δράση απευθύνεται σε μαθητές Α΄, Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄Λυκείου, και θα στηριχθεί αποκλειστικά στην εθελοντική προσφορά εκπαιδευτικών (εν ενεργεία, συνταξιούχων, φοιτητών), που θα αναλάβουν τη διδασκαλία των τμημάτων. Στους εθελοντές θα δοθεί Βεβαίωση Εθελοντικής Προσφοράς μαθημάτων ενισχυτικής διδασκαλίας.
Επισυνάπτεται η αφίσα  πρόσκληση και  η αίτηση που θα συμπληρώσουν οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές και στη συνέχεια το αποστείλουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Κέντρου της Κοινότητας.

Από τη Γραμματεία

ΑΙΤΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ