[27/01/2021] Εβδομαδιαίο Σεμινάριο Γεωμετρικής Θεωρίας Αναπαραστάσεων

Ξεκινώντας την Πέμπτη 28 Ιανουαρίου, κάθε Πέμπτη 20:30-21:30 θα λαμβάνει χώρα το σεμινάριο ανάγνωσης/εκμάθησης (reading/learning seminar) πάνω στη Γεωμετρική Θεωρία Αναπαραστάσεων μέσω Zoom. Όπως συμβαίνει σε κάθε σεμινάριο αντίστοιχου τύπου, οι συμμετέχουσες και οι συμμετέχοντες θα εναλλάσσονται στην παρουσίαση θεμάτων από ένα σύγγραμμα και θα ακολουθεί συζήτηση. Ενθαρρύνονται ιδιαίτερα φοιτήτριες και φοιτητές με ισχυρό ενδιαφέρον στην Άλγεβρα και τη Γεωμετρία  να συμπληρώσουν τη σχετική φόρμα ώστε να δηλώσουν συμμετοχή. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλείσθε να επισκεφθείτε τη σελίδα του σεμιναρίου ή/και να επικοινωνήσετε με τους διοργανωτές sτο konstantinos.v.karagiannis[at]gmail[dot]com.
Οι διοργανωτές,
Γιάννης Σακελλαρίδης, Καθηγητής, Πανεπιστήμιο Johns Hopkins
Βάλια Γαζάκη, Επίκουρη Καθηγήτρια, Πανεπιστήμιο της Virginia
Χρυσόστομος Ψαρουδάκης, Επίκουρος Καθηγητής, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης