Ενισχυτική διδασκαλία του μαθήματος Θεωρητική Πληροφορική Ι

Στα πλαίσια του προγράμματος “Υποστήριξη των Εκπαιδευτικών Δραστηριοτήτων του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κατά το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 με την ενσωμάτωση ενισχυτικής διδασκαλίας επιπρόσθετα των κύριων διαλέξεων”, η κ. Μαρία Πίττου, υποψήφια διδάκτωρ του τμήματός μας, θα δώσει σειρά διαλέξεων για το μάθημα Θεωρητική Πληροφορική Ι.

Οι διαλέξεις θα περιλαμβάνουν τη παρουσίαση και λύση ασκήσεων του μαθήματος. Θα ανατίθενται επίσης ασκήσεις για λύση στους φοιτητές οι οποίες θα αποστέλλονται στη διδάσκουσα για έλεγχο. Σε κάποιες από αυτές θα υπάρξει και βαθμολογία η οποία θα προσμετρηθεί στην βαθμολογία της εξέτασης του Σεπτεμβρίου.

Τα μαθήματα αφορούν όσες και όσους δεν εξετάστηκαν ή εξετάστηκαν ανεπιτυχώς στο μάθημα, αλλά και όσες και όσους πέρασαν το μάθημα αλλά ενδιαφέρονται να εμπλουτίσουν περαιτέρω τις γνώσεις τους.

Τα μαθήματα ξεκινούν την Πέμπτη 1 Ιουλίου 2021 και θα γίνονται σε δύο τμήματα ως εξής:

Πέμπτη 10:00-13:00 και 17:00-20:00.

Τα μαθήματα θα γίνονται μέσω zoom στη σύνδεση

Γ. Ραχώνης