Σχετικά με νέο προσφερόμενο μάθημα για την Παιδαγωγική και Διδακτική Επάρκεια

Αγαπητοί/ές φοιτητές/τριες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Τμήμα Φιλοσοφίας και Παιδαγωγικής, ύστερα από αίτημα του Προέδρου του Τμήματος Μαθηματικών κ. Δ. Πουλάκη, προσφέρει το μάθημα “Π2108 Ειδικές Μαθησιακές Δυσκολίες“, της θεματικής ενότητας “Θέματα Μάθησης και Διδασκαλίας”  (Πίνακας ΙΙ για το ΠΠΔΕ), στο χειμερινό εξάμηνο.

Οι φοιτητές που επιθυμούν να παρακολουθήσουν  το παραπάνω μάθημα, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν οπωσδήποτε με τη διδάσκουσα, καθηγήτρια κα Σ. Παντελιάδου, στο email της spadeli@edlit.auth.gr .   Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας και δεκτοί θα γίνουν έως 40 φοιτητές (από όλα τα Τμήματα του ΑΠΘ) που το επώνυμό τους αρχίζει από Α έως Κ (το μάθημα θα προσφερθεί και στο εαρινό εξάμηνο για τους φοιτητές από Λ έως Ω).

Παρακαλούνται οι φοιτητές που θα επιλεγούν, να αφήσουν “κενή” θέση στη δήλωσή τους, προκειμένου να δηλωθεί το μάθημα από τη Γραμματεία του Τμήματος Μαθηματικών μετά τη λήξη της περιόδου των δηλώσεων.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Μαθηματικών