Ανακοίνωση για την εξέταση στο μάθημα “Δειγματοληψία”

Δειγματοληψία, εξετάσεις ΣΕΠ 2021
Αγαπητοί φοιτητές,
Η εξέταση του μαθήματος τη Δευτέρα 6/9/2021 18:15-20:15, θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις στη διεύθυνση του μαθήματος στο elearning. Για απορίες σχετικά με τα θέματα προτείνω να συνδεθείτε την ίδια μέρα και ώρα στο σύνδεσμο zoom των εξ αποστάσεως μαθημάτων (η σύνδεση στο zoom δεν είναι υποχρεωτική).
Η διαδικασία που θα ακολουθήσετε είναι η εξής:
1. Στις 18:20 θα ξεκινήσει κουίζ με τίτλο «Κουίζ ΣΕΠ 2021», διάρκειας 50 λεπτών (βαθμολογία 6/10). Το κουίζ θα είναι ανοιχτό από τις 18:20 ως και 19:20, για όσους συναντήσουν κάποιο πρόβλημα ή καθυστερήσουν (χωρίς αυτό να αλλάζει τη διάρκειά των 50 λεπτών). Το πλήθος των ερωτήσεων και ότι άλλο χρειαστείτε θα το δείτε πριν την εξέταση στην περιγραφή του κουίζ στη σελίδα του μαθήματος στο elearning
2. Στις 19:30 θα ξεκινήσει το θέμα ανάπτυξης το οποίο θα σας δοθεί από τράπεζα θεμάτων με τίτλο «Θέμα Ανάπτυξης ΣΕΠ 2021», διάρκειας 35 λεπτών (βαθμολογία 4/10) ενώ τα 10 λεπτά που απομένουν θα τα χρησιμοποιήσετε για να ανεβάσετε την απάντησή σας (μετατροπή σε pdf με CamScanner) σε πεδίο που βρίσκεται κάτω από το θέμα σας. Έχετε 10 λεπτά πριν ξεκινήσει το θέμα ανάπτυξης για να περιηγηθείτε στη σελίδα του μαθήματος στο elearning και να βρείτε ότι χρειάζεστε (λεπτομέρειες θα αναρτηθούν πριν την εξέταση).
Ως τυπολόγιο, θα χρησιμοποιήσετε αυτό που θα βρείτε στη σελίδα του elearning κατά τη μέρα εξέτασης με τίτλο «ΤΥΠΟΛΟΓΙΟ ΣΕΠ 2021».
Παρακαλώ αποφύγετε να στείλετε απαντήσεις στο mail μου διότι εξετάζω αρκετά μαθήματα και κάποια μπορεί να χαθούν. Αν παρόλα αυτά κάποιος αναγκαστεί να στείλει, ας φροντίσει να έχει τα πλήρη στοιχεία του και να στείλει το μήνυμα το πολύ ως τη λήξη του χρόνου εξέτασης, καθυστερημένες αποστολές δε θα γίνουν δεκτές γιατί έτσι αδικούνται οι συμφοιτητές σας.
Εξεταστέα Ύλη 2021
Σημειώσεις μαθήματος και αναλόγως πιο βιβλίο έχετε:
Βιβλίο Φαρμάκη:
• Κεφ.1, κεφ. 2, κεφ. 3, κεφ. 4, κεφ. 5.
Βιβλίο Δαμιανού:
• Κεφ. 1.9 και 1.10, κεφ. 2, κεφ. 3, κεφ. 4, κεφ. 5.
• εκτός: 3.12, 3.13, 4.4, 5.6 και 5.7.
Καλή συνέχεια με υγεία
Βασίλης Καραγιάννης