Ενισχυτική διδασκαλία για το μάθημα «Μοντέρνα Θεωρία Ελέγχου»

Στα πλαίσια υλοποίησης του προγράμματος “Υποστήριξη των Εκπαιδευτικών Δραστηριοτήτων του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης κατά το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 με την ενσωμάτωση ενισχυτικής διδασκαλίας επιπρόσθετα των κύριων διαλέξεων”, ο κ. Ιωάννης Καφετζής, υποψήφιος διδάκτωρ του τμήματός μας, θα αναλάβει την ενισχυτική διδασκαλία για το μάθημα «Μοντέρνα Θεωρία Ελέγχου».
Θα πραγματοποιηθούν δύο μαθήματα,
•        Δευτέρα 23 Αυγούστου, στις 10:00 με 13:00
•        Παρασκευή 27 Αυγούστου, στις 10:00 με 13:00
μέσω της πλατφόρμας zoom στο σύνδεσμο του μαθήματος.
Στα μαθήματα αυτά θα λυθούν κάποιες από τις βασικές ασκήσεις του μαθήματος. Παράλληλα, θα παρουσιαστεί η χρήση του λογισμικού MATLAB στην μελέτη των προβλημάτων αυτών.
Παροτρύνουμε να παρακολουθήσουν το μάθημα και οι φοιτητές που το εξάμηνο αυτό εξετάστηκαν επιτυχώς, καθώς θα παρουσιαστεί και η χρήση του MATLAB, που είναι ένα πολύ δημοφιλές και χρήσιμο εργαλείο. Με τον τρόπο αυτό θα μπορούν να εφαρμόσουν τις γνώσεις που αποκόμισαν από το μάθημα και σε πραγματικά προβλήματα.
Για οποιαδήποτε απορία παρακαλώ επικοινωνήσετε με τον κ. Καφετζή στο e-mail: kafetzii@math.auth.gr