[14/04/2022] Σεμινάριο Μεταπτυχιακών Φοιτητών

Αγαπητοί συνάδελφοι φοιτητές και φίλοι,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για την διεξαγωγή του εβδομαδιαίου σεμιναρίου με τίτλο

«Σεμινάριο Μεταπτυχιακών Φοιτητών του Τμήματος Μαθηματικών του Α.Π.Θ.»,

το οποίο διοργανώνεται από μεταπτυχιακούς φοιτητές του τμήματος μας.

Σκοπός του σεμιναρίου είναι να παρουσιάσουμε θέματα των Μαθηματικών που συναντήσαμε κατά την διάρκεια των σπουδών μας ή κατά την εκπόνηση των διπλωματικών εργασιών μας και γενικότερα, πεδία των Μαθηματικών που μας προσέλκυσαν την προσοχή.

Το σεμινάριο απευθύνεται κυρίως σε μεταπτυχιακούς και προπτυχιακούς φοιτητές του Τμήματος Μαθηματικών, καθώς και σε όποιον άλλον θα ήθελε να το παρακολουθήσει. Ευελπιστούμε, μέσω των διαλέξεων αυτών, να μοιραστούμε τον ενθουσιασμό και το ενδιαφέρον μας για τα θέματα που θα παρουσιαστούν και να καταφέρουμε να διευρύνουμε, έστω και λίγο, τους μαθηματικούς ορίζοντες των ακροατών.

Τέλος, θα θέλαμε να προσκαλέσουμε οποιονδήποτε από εσάς ενδιαφέρεται να συμμετέχει, δίνοντας μια ομιλία πάνω στον δικό του αγαπημένο τομέα των Μαθηματικών, να επικοινωνήσει μαζί μας στο email gsms.auth@gmail.com.

Το σεμινάριο θα ξεκινήσει στις 14 Απριλίου και θα λαμβάνει χώρα κάθε Πέμπτη στις 17.00 – 18.00, στην αίθουσα Μ2, στον 3ο όροφο του κεντρικού κτηρίου της Σ.Θ.Ε. Εναλλακτικά, μέσω τηλεδιάλεξης στον παρακάτω σύνδεσμο της πλατφόρμας zoom:

Meeting ID: 928 5733 3993 Passcode: 002865

Για περισσότερες πληροφορίες, για το πρόγραμμα του σεμιναρίου, ή για να εγγραφείτε στην mailing list μπορείτε να μπείτε στην ιστοσελίδα του σεμιναρίου .

Με εκτίμηση, η ομάδα των διοργανωτών

Ατματζίδης Πολύκαρπος

Κοτζαφίλιος Ευάγγελος