JLU Virtual International Programme (VIP) – Winter Semester 2022/23

Συνημμένη θα βρείτε αλληλογραφία από το Πανεπιστήμιο Justus Liebig Giessen (JLU) της Γερμανίας, με το οποίο το ΑΠΘ διατηρεί Συμφωνία Επιστημονικής Συνεργασίας, σχετικά με διαδικτυακό πρόγραμμα με τίτλο Virtual International Programme (VIP) for winter semester 2022/23”.

JLU Virtual International Programme (VIP) – Winter Semester 2022_23

Το πρόγραμμα προσφέρει πάνω από 40 διαδικτυακά μαθήματα τα οποία προσφέρονται από τις 10 Σχολές του Πανεπιστήμιου, ενώ ο κάθε φοιτητής μπορεί να επιλέξει περισσότερα από ένα μαθήματα κατά το χειμερινό εξάμηνο 2022-2023.

Η συμμετοχή στο πρόγραμμα είναι δωρεάν ενώ η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι έως τις 15 Αυγούστου 2022.

Στη 1 Αυγούστου, στις 3:00μ.μ., οι ενδιαφερόμενοι θα έχουν τη δυνατότητα να πληροφορηθούν διαδικτυακά, σχετικά με τη διαδικασία της αίτησης.

Εκ μέρους του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων