«Δειγματοληψία» του Η’ εξαμήνου, εξ αποστάσεως εξέταση Δευτέρα 7/6/2021

Αγαπητοί φοιτητές,

Η εξέταση του μαθήματος τη Δευτέρα 7/6/2021 13:15-15:15, θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις στη διεύθυνση του μαθήματος στο elearning. Για πιθανές απορίες σχετικά με τα θέματα προτείνω να συνδεθείτε την ίδια μέρα και ώρα στο σύνδεσμο zoom των εξ αποστάσεως μαθημάτων (η σύνδεση στο zoom δεν είναι υποχρεωτική).

Η διαδικασία που θα ακολουθήσετε είναι η εξής:

1. Στις 13:20 θα ξεκινήσει κουίζ με τίτλο «Κουίζ Εξετάσεων ΙΟΥΝΙΟΣ 2021», διάρκειας 45 λεπτών (βαθμολογία 6/10). Το κουίζ θα είναι ανοιχτό από τις 13:20 ως και 14:20, για όσους συναντήσουν κάποιο πρόβλημα ή καθυστερήσουν (χωρίς αυτό να αλλάζει τη διάρκειά των 45 λεπτών). Το πλήθος των ερωτήσεων και ότι άλλο χρειαστείτε θα το δείτε πριν την εξέταση στην περιγραφή του κουίζ στη σελίδα του μαθήματος στο elearning
  2. Στις 14:30 θα ξεκινήσει ένα θέμα ανάπτυξης το οποίο θα σας δοθεί από τράπεζα θεμάτων με τίτλο «Θέμα Ανάπτυξης ΙΟΥΝΙΟΣ 2021», διάρκειας 30 λεπτών (βαθμολογία 4/10) ενώ τα 15 λεπτά που απομένουν θα τα χρησιμοποιήσετε για να ανεβάσετε την απάντησή σας (μετατροπή σε pdf με CamScanner) στο αντίστοιχο πεδίο με τίτλο «Κατάθεση Θέματος Ανάπτυξης ΙΟΥΝΙΟΣ 2021». Έχετε 10 λεπτά πριν ξεκινήσει το θέμα ανάπτυξης για να περιηγηθείτε στη σελίδα του μαθήματος στο elearning και να βρείτε ότι χρειάζεστε (λεπτομέρειες θα αναρτηθούν πριν την εξέταση).

Σχετικά με τυπολόγιο, θα χρησιμοποιήσετε αυτό που θα βρείτε στη σελίδα του elearning κατά τη μέρα εξέτασης με τίτλο «ΤΥΠΟΛΟΓΙΟ ΙΟΥΝΙΟΣ 2021».

Παρακαλώ να μην στείλετε απαντήσεις στο mail μου διότι εξετάζω 5 μαθήματα και δέχομαι τόσα mail που ίσως χαθούν. Επιπλέον μετά το πέρας της εξέτασης δε θα δεχθώ αντίγραφα των γραπτών σας διότι έτσι δημιουργούνται μόνο αδικίες σε βάρος των συμφοιτητών σας.

Εξεταστέα Ύλη 2021

Σημειώσεις μαθήματος και αναλόγως πιο βιβλίο έχετε:

Βιβλίο Φαρμάκη:

• Κεφ.1, κεφ. 2, κεφ. 3, κεφ. 4, κεφ. 5.

Βιβλίο Δαμιανού:

• Κεφ. 1.9 και 1.10, κεφ. 2, κεφ. 3, κεφ. 4, κεφ. 5.
  • εκτός: 3.12, 3.13, 4.4, 5.6 και 5.7.

Καλή συνέχεια με υγεία

Βασίλης Καραγιάννης