Συμπληρωματική προκήρυξη κενών θέσεων του ΠΜΣ στα Μαθηματικά του Τμήματος Μαθηματικών για το ακαδημαϊκό έτος 2022-23.

Η Συντονιστική Επιτροπή του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) του Τμήματος Μαθηματικών εξουσιοδοτήθηκε από την Συνέλευση του Τμήματος να δώσει την δυνατότητα υποβολής επιπλέον αιτήσεων για το ΠΜΣ για την κάλυψη κενών θέσεων.

Οι θέσεις ανά ειδίκευση είναι:

α. Θεωρητικά Μαθηματικά, έξι θέσεις

β. Στατιστική και Μοντελοποίηση, μία θέση

γ. Θεωρητική Πληροφορική και Θεωρία Συστημάτων και Ελέγχου, οκτώ θέσεις.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων είναι από Δευτέρα 3-10, 10 π.μ. έως Παρασκευή 7-10, 2 μ.μ.. Οι θέσεις θα καλυφθούν από υποψήφιους με τις μεγαλύτερες βαθμολογίες, εφόσον αυτές είναι μεγαλύτερες ή ίσες του 7,5/10.

Υποψήφιοι μπορούν να είναι πτυχιούχοι Τμημάτων Μαθηματικών, Στατιστικής, Πληροφορικής ή άλλων Τμημάτων Σχολών Θετικών Επιστημών, Πολυτεχνικών Σχολών και άλλων συναφών Πανεπιστημιακών Τμημάτων ή Τμημάτων ΤΕΙ της ημεδαπής ή αντιστοίχων αναγνωρισμένων Τμημάτων της αλλοδαπής και τελειόφοιτοι των ιδίων Σχολών, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει τις σπουδές τους.

Για περισσότερες πληροφορίες αναφορικά με τα δικαιολογητικά και την αίτηση υποβολής δείτε το παρακάτω αρχείο.

Συμπληρωματική προκήρυξη